בננה פורטל דירות דיסקרטיות

 שמי יוגב, שנה רביעית באוניברסיטת בר אילן בתל אביב, לומד פסיכולוגיה קלינית.

קיבלנו לעשות עבודה סמינריונית מאתגרת ביותר ולחקור את נושא  הזנות ברחובות וזנות בתוך דירות דיסקרטיות והשפעת הזנות על נפש האדם.

טוב, נושא מורכב לכל הדעות.

לא ידעתי בהתחלה איך לגשת לנושא ואיך להתחיל בכלל לכתוב את העבודה הסמינריונית הזאת. בכל חיי הבוגרים לא נדרשתי להגיע לזונה ו/או לנערת ליווי לא ברחוב ולא בכל מקום אחר. את יחסי המין שלי קיימתי עם בנות זוג קבועות ומזדמנות אחרי בליווי בפאב או מועדון לילה.

אבל לחקור את הנושא לעומק? אתגר שהייתי צריך להכין את עצמי אליו נפשית וזאת מכיוון שכל דבר שאני עושה אני בוחן מכל הכיוונים, תאורטית ומעשית.

התחלתי בזנות ברחובות, נחשפתי שם לסיפורים ומראות אשר הותירו עלי רושם עז וקשה, אשר אני בטוח שביום מן הימים אצטרך פסיכולוג בעצמי כדי לשפוך בפניו את החוויות המטלטלות שחוויתי ואת עוגמת הנפש והצער שחשתי על אותם אנשים שיצאו לזנות ברחובות (גברים, נשים, אנשי הקהילה הלהטבי"ת).סיפורים קורעי לב ועוד יותר היחס אליהם כאל פסולת ושולי החברה.

עשיתי הפסקה של כמה ימים אחרי החלק של הזנות ברחובות וזאת כדי להכין את עצמי נפשית לחלק השני, החלק של הדירות הדיסקרטיות. הייתי בטוח שאעבור שם את אותה טלטלה רגשית שעברתי ברחובות, וקיוויתי בכל ליבי שאסיים את עבודת הסמינריון כמה שיותר מהר עם כמה שפחות טראומה.

לא הייתי צריך לחפש הרבה כדי למצוא דירות דיסקרטיות. לא חסרים פרסומים, אולם אני חיפשתי כאלו אשר עוברים מפה לאוזן.

באחד בימים הגעתי לאיבון, נערת ליווי אשר עובדת בתחום, והתחלנו לדבר. מיותר לציין שלא אמרתי דבר על העבודה שאני עושה, ושבסופו של דבר היא תהיה חלק מהעבודה הסמינריונית שלי.לא רציתי לסגור את הדלת הזאת בפניי.

לאחר כשתי פגישות, לקחנו את הדברים צעד קדימה והגענו לאחת מהדירות הדיסקרטיות בהן איבון עובדת. המקום היה מדהים, הדירה הייתה מבריקה, בבניין עם שומר בלובי כאשר כל דייר מתקבל בסבר פנים נעימות ובשמו הפרטי, תוך התעניינות כנה בו.

איבון התנהלה בדירה בביטחון מוחלט, יודעת שהיא מוגנת מכל רע, תוך שהיא משרה עלי שלווה אינסופית ונותנת לי להרגיש כלקוח המועדף שלה.

בהחלט חוויה אחרת מחוויית הזנות ברחובות.

במסקנות של העבודה הסמינריונית שהגשתי כתבתי, בין היתר, כי בהחלט הופתעתי לטובה מרמת הבנות אשר עובדות בתחום בדירות הדיסקרטיות וכי בהחלט חוויתי שם חוויה טובה ונעימה והפוכה לגמרי מכל מה שחשבתי על מקומות כאלו.